• بیست و دومین جلسه شورای مرکزی نظام صنفی رایانه ای کشور، در مشهد برگزار شد

    کد: 28121
    تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 204
    بیست و دومین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در شهر مشهد به میزبانی نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی برگزار شد و در ادامه جلسه اعضای شورای مرکزی جلسه ای با ریاست محترم پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات جناب آقای دکتر صدیق داشتند.

    بیست و دومین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، روز سه شنبه 1 بهمن در شهر مشهد و به میزبانی نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی برگزار شد.

    به گزارش روابط عمومی نظام صنفی رایانه ای کشور ، در این جلسه، گزارش رئیس سازمان از اهم اقدامات نظام صنفی رایانه ای کشور بخصوص در زمینه فعالیت های سازمان برای بسط و توسعه اقدامات و گسترش ارتباط با نهادها و دستگاه های دولتی، گزارش دبیرکل سازمان درباره اقدامات دبیرخانه در یکماه اخیر، گزارش اقدامات صورت گرفته برای فعال کردن نظام صنفی رایانه  در استان هایی مانند لرستان، سمنان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد و چگونگی برگزاری مجمع عمومی سازمان ارائه شد.

    در این جلسه همچنین خلاصه و پیش گزارش ﺻﻮرت ﺗﻔﺮﯾﻎ ﺑﻮدﺟﻪ ﺑﺮای ﺳﺎﻟﻬﺎی ﻣﺎﻟﯽ 98- 1397 و بودجه پیشنهادی سال 1399 نیز ارائه شد و مورد تصویب قرار گرفت.

    در این جلسه همچنین درباره سیاست گذاری برگزاری نمایشگاه الکامپ سال 1399 مورد توجه قرار گرفت.

    همچنین رئیس پارک علمی و فناوری اطلاعات و ارتباطات جناب آقای دکتر صدیق با حضور در نشست شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور حضور تاکید کرد: با نظام صنفی رایانه ای کشور برای توسعه بازار فاوای کشور همکاری نزدیکی خواهیم داشت.

    به گزارش روابط عمومی نظام صنفی رایانه ای کشور ، آقای دکتر محمد جعفر صدیق در این نشست اظهار داشتند: با شکل گیری پارک های عملی فناوری در کشور حرکتی شکل گرفته که می تواند حرکت جدی در بازار فاوای کشور باشد. وی افزود : افزایش ظرفیت بازار فاوا در اولویت کاری پارک های علمی و فناوری است و در این چارچوب لازم است با بخش خصوصی کار کرد و موانع را از پیش پای آنها برداشت . رئیس پارک علمی و فناوری سجاد تصریح کرد: مدل هایی را برای توسعه بازار در نظر داریم که در این مدل ها نصر نقش ویژه ای را ایفا خواهد کرد که در این چارچوب اجرای برنامه راهبردی بیستون بسیار مهم است.

    صدیق با اشاره به علاقه خود به برنامه راهبردی بیستون گفت: می خواهیم سرویس هایمان را در پارک سجاد با سازمان نظام صنفی رایانه ای به اشتراک بگذاریم و به همین دلیل نیازمند پژوهش بخصوص در بخش خصوصی هستیم. وی تاکید کرد: نگاه ما به پژوهش در بخش خصوصی کمک دولتی است که این کمک نیز باید بلاعوض باشد. وظیفه ما هم افزایی است و امیدواریم در همکاری با نصر، اقدامات ثمربخشی شکل گیرد و برای این اقدامات ما حال پی گیری در سطح دولتی هستیم. صدیق یکی از راهکارهای توسعه بازار را حل کردن موضوعات بازاریابی در سطح بین المللی دانست و افزود: با این بازار یابی می توان بسیاری از مشکلات کنونی بازار فاوای کشور را برطرف کرد.

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان خراسان رضوی می باشد.
مجری: پورتال سامان